Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Nisan 2024 Cumartesi

Uçak biletleri 1 Mayıs'ta zamlanacak

Almanya'da Federal Meclis, uçak biletlerinden alınan verginin 1 Mayıs itibarıyla yüzde 20 oranında artırılmasını onayladı.

Trafik ışığı koalisyonunun tasarruf paketi çerçevesinde alınan kararın ardından, hava yolculuğu için bilet vergileri önemli ölçüde yükselecek. Uçuş mesafesine bağlı olarak değişen vergi, Alman havalimanlarından kalkan tüm yolcuları etkileyecek.

Örneğin, 2023 yılında 6 bin kilometrenin üzerindeki uçuşlarda yolcu başına maliyet 58,06 avro iken, bu miktar Mayıs ayından itibaren 70,83 avroya çıkacak. Federal hükümet, bu vergi artışıyla 445 milyon avroluk ek gelir elde etmeyi hedefliyor ve bu geliri önümüzdeki yıllarda 625 milyon avroya çıkarmayı planlıyor.

"Rekabet bozucu verginin yerine; daha az rekabet bozucu vergi"

Havayolları, ek ücretleri ödemekle yükümlü olacak, ancak bu ücretleri bilet fiyatlarına yansıtıp yansıtmamak havayolu şirketine bağlı kalacak. Alman Havacılık Endüstrisi Birliği'nin (BDL) Başkanı Matthias von Randow, "2010 yılında getirilen rekabeti bozucu kerosen vergisinin yerine şimdi daha az rekabeti bozucu bir havacılık vergisi getirildiğini" belirtti.

Uçuşlarda bilet vergisi artışları şu şekilde olacak:

2 bin 500 kilometreye kadar kısa mesafeli güzergâhlar: 12,48 avrodan 15,53 avroya
2 bin 500 ila 6 bin kilometre arası orta mesafe: 31,61 avrodan 39,34 avroya
6 bin kilometre veya daha uzun uzun mesafeli rotalar: 56,91 avrodan 70,83 avroya

Şirketler de rahatsız

Turizm acenteleri ve havayolu şirketleri, vergi zammının kendilerine milyonlarca avroluk ek mali yük yaratacağından ve uzun vadeli olumsuz etkiler yaratacağından endişe duyuyor. Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, bu ek maliyetin acenteler tarafından karşılanmak zorunda olduğunu ve 1 Mayıs gibi kısa vadeli bir zamın seyahat acentelerine yaklaşık 21 milyon avroluk ek yük getireceğini ifade etti. Fiebig, paket tatillerde sonradan zam yapılmasının mümkün olmadığını, dolayısıyla yapılan zammın müşterilere yansıtılamayacağını belirtti.

Geri Dön 27 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN