Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ocak 2024 Salı

Uçak biletleri 1 Mayıs'ta zamlanacak

Almanya'da onaylanan tasarruf paketi kapsamında, uçak biletlerinden alınan vergi 1 Mayıs itibarıyla yüzde 20 oranında artacak.

Uçak biletleri 1 Mayıs'ta zamlanacak

Almanya'da geçen hafta kabine tarafından onaylanan trafik ışığı koalisyonunun tasarruf paketi çerçevesinde, hava yolculuğu için bilet vergisi mayıs ayından itibaren önemli ölçüde artacak.

Vergi, uçuş mesafesine bağlı olarak 1 Mayıs 2024'ten itibaren yaklaşık yüzde 20 oranında artırılacak. Yolcu başına 15,53 ile 70,83 avro arasında değişecek olan bilet vergisi, Alman havalimanlarından kalkan tüm yolcuları etkileyecek.

Örnekse, 2023 yılında 6 bin kilometrenin üzerindeki uçuşlarda yolcu başına maliyet 58,06 avro iken, mayıs ayından itibaren bu miktar 70,83 avroya çıkacak.

Federal hükûmet, vergideki değişiklikle birlikte 445 milyon avroluk ek gelir elde etmeyi hedefliyor ve önümüzdeki yıllarda bu geliri 625 milyon avroya çıkarmayı planlıyor.

Havayolları, ek ücretleri ödemekle yükümlü, ancak bunu bilet fiyatlarına yansıtıp yansıtmamak havayolu şirketine bağlı.

Geri Dön 16 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN