Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Aralık 2023 Çarşamba

Üç öğrenciden biri yoksulluk sınırının altında

Almanya'da 3 öğrenciden 1'i, aylık 1.251 avronun altında gelire sahip, yani yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger, Temmuz 2022'de Federal Meclis konuşmasında 'BAföG'ü 20'nci yüzyılın gerçekliğine uyarlama' sözünü vermişti. Ancak, yapılan araştırmalar, söz konusu sözün henüz gerçeğe dönüşmediğini gösteriyor.

Almanya'da 10 öğrenciden yalnızca biri BAföG alıyor. Bu, 900 bin öğrencinin BAföG alamadığı anlamına geliyor. Ayrıca, üç öğrenciden biri yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Bu da üç öğrenciden birinin ayda 1.251 avronun altında gelire sahip olduğu anlamına geliyor.

Ağustos 2022'de yürürlüğe giren 27'nci BAföG Değişikliği kapsamında, BAföG miktarı ve temel ihtiyaçlar ve konut yardımı artırıldı. Ancak, enflasyon ve enerji fiyatları da aynı şekilde arttığı için, öğrencilerin eline ayda sadece 30 avro daha fazla para geçti. Bu, enflasyondan kaynaklanan kayıpları telafi etmekten uzak.

Kasım ayında yapılan ankete göre, üç öğrenciden biri başvurularını işleme koymak için 3-5 haftaya ihtiyaçları olduğunu söyledi. Ankete katılan on öğrenciden dokuzu gerekli belgelerin tamamını sunmayı başaramadı.

 

Geri Dön 13 Aralık 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN