Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Şubat 2023 Pazartesi

Üç kişiden biri Ukrayna'ya tank gönderilmesine karşı

Almanya halkının çoğunluğu Ukrayna’ya Leopard tanklarının tedarik edilmesini destekliyor. Yaklaşık üç kişiden biri ise Ukrayna’ya silah desteğinde çok ileri gidildiğini düşünüyor.

ARD-DeutachlandTrend anketine göre, bu karar Yeşiller seçmeni arasında yüzde 86 ile en yüksek desteğe sahip. Bu oran SPD’de yüzde 70, CDU/CSU’da ise yüzde 65. FDP’de eşit dağılım göze çarpıyor. Yüzde 43 kararı desteklerken, yüzde 53 hatalı buluyor. AfD’de ise sadece yüzde 14’ü kararı doğru buluyor. 

Ankete katılanların sadece yüzde 38’i Alman ordusuna güveniyor. Yüzde 54, Almanya ve diğer NATO üyelerinin topraklarına yapılacak bir saldırıyı savuşturabileceğine oldukça az güven duyduğunu ya da hiç güvenmediğini söylüyor. 

Katılımcıların yüzde 58’i Ukrayna’nın uzun vadede Avrupa Birliğine kabul edilmesi gerektiğini düşünüyor. İnsanların yüzde 82’i Ukraynalılar için oldukça endişeli, on Almandan altısı ise Rusya’nın Avrupa’daki diğer ülkelere de saldırabileceğini düşünüyor. 

Geri Dön 06 Şubat 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN