Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Haziran 2023 Çarşamba

Üç eyalette ‘su kıtlığı’ alarmı

Almanya’da Berlin, Brandenburg ve Saksonya eyaletleri su kıtlığı riskiyle karşı karşıya.

Üç eyalette ‘su kıtlığı’ alarmı

Federal Çevre Ajansı (Umweltbundesamtes - UBA) tarafından yapılan çalışmayla, Lausitz Göller Bölgesi’nde kömür çıkarımının son ermesiyle birlikte, yaz aylarındaki su miktarının yüzde 75’e kadar azalabileceği ortaya çıktı. En kötü senaryoda, Berlin, Brandenburg ve Saksonya eyaletlerinde su kıtlığı riski yaşanabileceği öngörüsünde bulunuldu.

Su tasarrufu çağrısı

Bild’de yer alan habere göre; hazırlanan raporda, su rezervlerinin artırılması, su deposu olarak kullanılan mevcut göllerin genişletilmesi önerildi. Ayrıca, endüstri ve tarımda su tasarrufu çağrısında bulunuldu, hanelerin de sorumluluk alması gerektiği belirtildi. 

Brandenburg Çevre Bakanlığı’ndan açıklama

Brandenburg Çevre Bakanlığı tarafından Alman Basın Ajansı’na yapılan açıklamada, yer altı sularındaki durumun dikkate alınacağı, Saksonya Federal Çevre ve Ekonomi Bakanlığı ile yürütülecek ortak bir yer altı suyu projesinin başlatılacağı bildirildi.

Geri Dön 14 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN