Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Eylül 2022 Salı

Tuvalet tartışması büyüyor

Almanya’da kendilerini üçüncü cinsiyet olarak tanımlayan bireyler için umumi tuvalet talep edildi. Kadın hakları aktivistleri unisex tuvaletlere "Kadına yönelik saldırılar en çok tuvaletlerde yaşanıyor" diyerek karşı çıkıyor.

BILD’in haberine göre, Alman Mühendisler Birliği kendilerini üçüncü cinsiyet olarak tanımlayan bireyler için standart tuvaletlerin, ek girişlerle yeniden düzenlenebileceğini bildirdi. Kadın hakları aktivistleri ise unisex tuvaletlerin genelleştirilme önerilerine tepki gösterdi: “Kadınlara yönelik saldırılar en çok tuvaletler ve soyunma kabinlerinde gerçekleşiyor. Ayrımcılıkla mücadele yanlış yorumlanıyor, kadınlar için ayrılan alanların kaldırılması fikri rahatsız edici” diye konuştu. 

İngiliz The Times Gazetesi tarafından 2018 yılında yapılan bir araştırmada da kadınlara yönelik, cinsel taciz ve saldırıların yüzde 90’ı kadın ve erkeklerin ortak kullandığı, yüzme havuzları ve spor tesislerinin soyunma odalarında gerçekleşmiş. 

YouGov tarafından geçtiğimiz ağustos ayında yapılan bir ankette de katılımcıların yüzde 88'i kadın ve erkekler tarafından ortak kullanılan tuvaletleri istemediğini belirtti. 

Geri Dön 27 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN