Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Aralık 2023 Cuma

Türkiye'den Almanya'ya imam gönderme uygulaması sona eriyor

Almanya İçişleri Bakanlığı, Almanya'da görev yapan imamların Türkiye'den gönderilmesi uygulamasını sonlandırmak için Türkiye'yle anlaştı.

Anlaşmaya göre, Almanya'da yılda 100 imam yetiştirilecek ve bu imamlar, aşamalı olarak Türkiye'den gönderilenlerin yerini alacak. İmamların eğitimi, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Almanya'daki kolu Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) tarafından gerçekleştirilecek.

"Dilimizi konuşan, değerlerimizi paylaşan vaizlere ihtiyacımız var"

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, anlaşmanın Almanya'daki Müslüman cemaatlerin topluma katılımı ve entegrasyonu açısından önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Faeser, "Bizim dilimizi konuşan, ülkemizi tanıyan ve değerlerimizi paylaşan vaizlere ihtiyacımız var" dedi.

Sorumluluk DİTİB'e geçiyor

DİTİB, bünyesindeki yaklaşık 900 camiyle Almanya'daki en büyük Müslüman kuruluş konumunda. Şimdiye kadar Türkiye'den gönderilen imamlar, Diyanet İşleri'ne bağlı devlet memuru statüsünde Almanya'da görev yapıyordu. Türkiye'den gelen imamların mesleki denetimi, 2024'te DİTİB'e geçecek.

Geri Dön 15 Aralık 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN