Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Temmuz 2024 Cumartesi

Türkiye'de tatil yüzde 41 daha ucuz

Destatis verilerine göre; bu yıl Türkiye'de tatil yapmak, Almanya'da tatil yapmaktan yüzde 41 daha ucuz.

Almanya'da bu yıl yaz tatili, diğer ülkelere göre oldukça pahalı. Federal İstatistik Dairesi'nin (Destatis) verilerine göre, tatil maliyetleri Bulgaristan’da yüzde 55, Arnavutluk’ta yüzde 54, Türkiye’de yüzde 41, Portekiz’de yüzde 32, İspanya’da yüzde 26 ve Yunanistan’da yüzde 23 daha ucuz.

Komşu ülkeler Polonya’da tatil yüzde 19, Çekya’da ise yüzde 36 daha uygun. İtalya ise Almanların en popüler yurt dışı tatil yeri olmaya devam ediyor. İtalya'da tatilciler, restoran ve konaklama için Almanya’da ödeyeceklerinden ortalama yüzde 5 daha az ödüyor.

Kuzey Avrupa ülkelerinde ise tatil maliyetleri daha yüksek. İsviçre'de otel ve yemek ücretleri Almanya’dan yüzde 49, Danimarka’da yüzde 33, Norveç'te yüzde 23 ve İsveç'te yüzde 2 daha pahalı.

Geri Dön 06 Temmuz 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN