Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Nisan 2024 Çarşamba

Türk işletmeye yapılan baskında 103 milyon sahte dolar ele geçirildi

Almanya'nın Schleswig-Holstein eyaletinde, Kiel Kriminal Polisi'nin gerçekleştirdiği operasyonda, Türkiye'den geldiği tespit edilen 103 milyon değerinde sahte dolar ele geçirildi. 

Operasyonda, Jübek (Schleswig-Flensburg bölgesi) ve Hamburg'da iki şirket adresi ile bir dairede yapılan aramalarda, 103 milyon dolardan fazla sahte para bulundu. Amerikan yetkililerinin bilgilendirmesi üzerine yapılan soruşturma sonucunda şüpheliye ulaşıldı.

Soruşturma kapsamında, daha önce ABD'ye sahte para ihraç ettiği düşünülen iki ihracat şirketinin genel müdürü olan 42 yaşındaki bir şüphelinin adı geçiyor. Alman basınına göre, sahte paraların bulunduğu depo, Kiel polisinin soruşturduğu Türk asıllı Talip G.'ye aitmiş.

Talip G.'nin şu anda Türkiye'de olduğu, ancak Almanya'ya dönerse hapis cezasıyla karşılaşabileceği belirtiliyor. Operasyonda ele geçirilen sahte paraların film ya da tiyatro gibi alanlarda kullanılan "prop copy" ya da "film parası" olduğu düşünülse de, Amerikan yetkilileri ve Deutsche Bank'a göre bu paralar gerçek paralarla karıştırılabiliyor.

Geri Dön 10 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN