Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Haziran 2024 Cumartesi

Tüketici güveni azalma eğilimine girdi

Almanya'da temmuz ayı Tüketici Güven Endeksi, halkın tasarrufa daha fazla odaklandığını gösterdi. Dört aylık artışın ardından endeks, temmuz ayında 0,8 puan artarak eksi 21,8 oldu.

GfK ve Nürnberg Piyasa Kararları Enstitüsü (NIM) tarafından açıklanan verilere göre, endeksin -18,9 olması bekleniyordu ancak sonuç beklentilerin altında kaldı. Gelir beklentisi, haziran ayında ölçülen 12,5 puandan temmuz ayında 8,2'ye geriledi. Son dört aydır yükselişte olan bu gösterge, düşüşe geçti.

Raporda, temmuz ayında tüketicilerin daha fazla tasarruf etme eğiliminde olduğu belirtildi. Tasarruf eğilimi göstergesi, haziranda 5 puanken temmuzda 8,2'ye yükseldi. Satın alma ve büyük harcama eğilimi ise -12,3 puandan -13'e düştü.

Nürnberg Piyasa Kararları Enstitüsü Uzmanı Rolf Buerkl, mayıs ayında Almanya'da enflasyon oranının artmasının tüketicilerde belirsizliğe yol açtığını ve tasarruf eğilimini artırdığını belirtti. Buerkl, tüketici güveninde sürdürülebilir bir iyileşme için fiyatların kontrol altına alınması ve geleceğe yönelik net beklentiler oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 29 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN