Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Ocak 2023 Cumartesi

Tüketici derneklerinden elektrikte tavan fiyata rağmen zam tepkisi

Alman Tüketici Dernekleri Birliği, elektrikte aşırı fiyat artışlarına tepki gösterdi. Birlik, bazı şirketlerin tavan fiyata rağmen zam yaptığını söyledi.

N-tv’nin haberine göre Birlik, enerji şirketlerinin elektrikte tavan fiyat uygulamasını suistimal ettiği görüşünde. Bazı şirketler elektrik fiyatını kilovatsaat başına 60 sente kadar yükseltti. Danışmanlık firması Energy Brainpool tarafından yapılan hesaplamaya göre ise adil fiyatlandırma, mevcut sözleşmelerde kilovatsaat başına 38 ila 53 sent arasında, yeni imzalanan sözleşmelerde ise 38 ila 40 sent arasında olmalı. Yani, zamlı fiyatlardan en çok eski aboneler etkilenecek. Birlik, Federal Kartel Dairesini incelemeye çağırdı.

Elektrik piyasası uzmanlarına göreyse fiyat artışları adil. Uzmanlar, “Toptan satış fiyatları bu dönemde olduğu gibi keskin bir şekilde düştüğünde piyasa fiyatları yeni sözleşme yapacak müşteriler için çok daha hesaplı” diyor.

Geri Dön 21 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN