Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Şubat 2024 Salı

Tschüss Deutschland: Şirketler ülkeden kaçıyor

Almanya'nın tanınmış markalarından Miele ve Viessmann, üretimlerinin bir kısmını Polonya'ya taşıyarak üretimini yurt dışına kaydırma eğilimini sürdürdü.

Tschüss Deutschland: Şirketler ülkeden kaçıyor

Miele 700, Viessmann 3 bin iş pozisyonunu Polonya'ya taşıdığında, dönemin Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki tarafından, 'geçmişte Polonyalı işçilerin Almanya'da çalışmaya gitmesinin tersine, şimdi Alman teknolojisinin Polonya'ya geldiği' şeklinde değerlendirilmişti.

Alman Sanayi Federasyonu (BDI) Başkanı Siegfried Russwurm, Almanya'daki yatırımların durduğunu ve bu durumun ekonomide kademeli düşüşe yol açacağı konusunda uyardı. Alman Ticaret ve Sanayi Odası (DIHK), enerji maliyetlerinin artması ve artan güvensizlik nedeniyle şirketlerin yurt dışına taşınma eğiliminde olduğunu belirtti.

Alman Ekonomisi Doğu Komitesi (Ost-Ausschuss) Genel Müdürü Michael Harms ise, bu göçün AB iç pazarının başarısının bir göstergesi olduğunu savunuyor. Harms, Alman şirketlerinin Orta ve Doğu Avrupa'daki üretim tesislerinden büyük faydalar sağladığını ve bu bölgedeki yatırımlarının Alman şirketlerinin son 20 yıldaki ihracat başarılarının bir parçası olduğunu ifade etti.

Polonya'nın Almanya için önemli bir ticaret ortağı olduğunu ve Alman şirketlerinin Polonya'ya büyük yatırımlar yaptığını vurguladı.

Geri Dön 13 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN