Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Ocak 2023 Pazartesi

Trenlerdeki ve istasyonlarda suç oranı arttı

Tren ve istasyonlarda işlenen suç sayısı, 2022'de bir önceki yıla göre yüzde 12 artarak 398 bin 848 oldu. 

Federal Polis, 2022'de tren ve istasyonlarda işlenen suç sayısının bir önceki yıla göre yüzde 12 arttığını bildirdi. Toplam 398 bin 848 suçun 12 bin 155'i bedensel saldırıydı. Federal Polis verilerine göre, bıçaklı saldırılar önceki yıla göre ikiye katlanarak 336'ya ulaştı.

Trenlerde ise 82 bıçaklı saldırı ve beyzbol sopası gibi diğer tehlikeli araçlarla 97 saldırı gerçekleşti. Cinsel suçların sayısı 697’ den 857’ye çıktı. 

CDU/CSU, çoğunluğunu yabancı uyruklu kişilerin işlediğini iddia ettiği suçlardan İçişleri Bakanı Nancy Faeser’ı sorumlu tuttu. Birlik Partilerinin İç Politika Sözcüsü Alexander Throm, ‘Koalisyon, suçluların ve risk teşkil edenlerin sınır dışı edilmesi konusunda sözlerini yerine getirmiyor’ ifadelerini kullandı. 

CSU Ulaşım Uzmanı Ulrich Lange ise tren yolculuklarının güvenli olması için polislerin ve DB’nin güvenlik görevlilerinin önemli olduğunu söyledi. Ancak Lange, ‘Suçlular etrafta dolaşırken bu önemlerin de bir önemi yok’ diyerek, mültecilerin sınır dışı edilmesi konusunda daha hızlı eylem çağrısında bulundu. 

Geri Dön 30 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN