Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Eylül 2023 Pazartesi

Tren hatları yeniden çalışmaya başladı

Hamburg bölgesindeki demiryolu kablolarına zarar verilmesinin ardından tren seferlerine ara verilmişti. Bu hattaki trenler dün itibariyle tekrardan çalışmaya başladı. 

Geçtiğimiz cuma gecesi Hamburg’daki 3 Deutsche Bahn tesisine sabotaj düzenlenerek merkezlerdeki kablolara zarar verilmişti. Sabotajın ardından Hamburg - Berlin güzergahındaki demiryolu trafiğinde aksaklık yaşandı, 30’dan fazla tren seferi iptal edildi. 

Kablolar kısa sürede onarıldı ve trenler iki yönde de çalışmaya başladı. Polis, saldırının radikal sol gruplar tarafından yapılmış olabileceğini düşünüyor. 

Ulaştırma Bakanı olayı ‘terörizm’ olarak tanımladı

Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, saldırıyı ‘terörizm’ olarak tanımladı ve devleti harekete geçmeye davet etti. İçişleri Bakanı Nancy Faeser ise saldırıya yönelik soruşturmanın bütün hızıyla devam ettiğini söyleyerek demiryolu altyapısını korumak için yeni uygulamalara gidileceğini duyurdu. 

Geri Dön 11 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN