Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2024 Pazartesi

Trafik kazalarında ölen sayısı arttı

Almanya'da geçen yıl, trafik kazalarında ölenlerin sayısı bir önceki yıla göre 51 kişi artarak 2 bin 839'a ulaştı.

Federal İstatistik Ofisi (Destatis) verilerine göre, trafik kazalarında her gün ortalama 8 kişi öldü ve 1.004 kişi yaralandı. 2023 yılında trafik kazalarında yaralananların sayısı yüzde 1,5 artarak 366 bin 557’ye yükseldi. Ölenlerin yarısı otomobil, beşte biri ise motosiklet veya scooter kullanıcısıydı. Ölümlü kazaların çoğunluğu kırsal yollarda meydana gelirken, üçte biri kent içinde ve onda biri otoyollarda gerçekleşti. Kırsal yollardaki kazalarda ölenlerin çoğu araba veya motosiklet sürücüsüydü; üçte ikisi bisikletli veya yayaydı.

2010-2023 yılları arasında trafik kazalarında ölenlerin sayısı yüzde 22 oranında azaldı. Otomobil kullanıcılarının ölüm oranı üçte bir oranında düşerken, bisikletli ölümleri yüzde 17 arttı. Motosikletli ölümleri yüzde 22, yaya ölümleri ise yüzde 8 oranında azaldı.

Alkol kaynaklı trafik kazalarının sayısı 2023 yılında yüzde 4 oranında azaldı, ancak uzun vadede artış gösterdi. 2023 yılında polis, Almanya'da toplam 2,5 milyon trafik kazası rapor etti. Bu kazaların büyük çoğunluğu maddi hasarla sonuçlandı.

Geri Dön 08 Temmuz 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN