Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Şubat 2024 Perşembe

Trafik ışığında 'Soli' çatlağı

FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner'in şirketlere yönelik, Soli olarak bilinen dayanışma ek ücretini kaldırma önerisi, SPD ve Yeşiller tarafından reddedildi.

Almanya'da Federal Maliye Bakanı Christian Lindner'in ekonomiyi canlandırma ve şirketleri rahatlatma planları, koalisyon ortakları ve muhalefet arasında tartışmalara yol açtı. Lindner, Almanya'nın ekonomik durumunu iyileştirmek için 'şirketlere yönelik dayanışma ek ücretinin (Soli) kaldırılması' önerisinde bulundu. Ancak bu öneri, SPD ve Yeşiller tarafından reddedildi. SPD lideri Saskia Esken, önerinin bütçede 30 milyar avro açık yaratacağını belirtirken, Maliye Bakanlığı, kaybın aslında 12 milyar avro olacağını açıkladı.

FDP'nin önerisi, farklı siyasi kesimlerden çeşitli tepkiler aldı. FDP Genel Sekreteri öneriyi mantıklı bulurken, Yeşiller Partisi lideri Ricarda Lang, dayanışma ek ücretinin kaldırılmasının özel ve kamu yatırımlarına zarar vereceğini söyledi. CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann, ekonomik politikaların genel bir yeniden düzenlenmesi çağrısında bulundu ve bir devlet reformu ile zihniyet değişikliğinin gerekliliğini vurguladı.

AfD Meclis Grubu Ekonomi Politikası Sözcüsü Leif-Erik Holm, şirketler için vergi indiriminin şart olduğunu belirtti ancak bu indirimlerin yeni borçlarla finanse edilmemesi gerektiğini savundu. Alman Ekonomi Enstitüsü (IW) ise, dayanışma ek ücretinin aslında bir tür gizli kurumlar vergisi olduğunu ve kaldırılmasının zamanının geldiğini belirtti.

Geri Dön 08 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN