Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Şubat 2024 Çarşamba

Trafik ışığında koalisyon krizi sürüyor

FDP Genel Sekreteri Bijan Djir-Sarai'nin SPD ve Yeşiller'i eleştirerek CDU/CSU ile koalisyon önerisi, koalisyon ortakları arasında tartışma yarattı.

Yeşiller Partisi lideri Katharina Dröge, Djir-Sarai'nin açıklamalarının hükûmete zarar verdiğini belirtti ve bu tür spekülasyonların yersiz olduğunu ifade etti. Dröge, hükûmetin dört yıl boyunca ülkeyi yönetmek için seçildiğini ve bu tür tartışmaların belirsizliği artırdığını vurguladı. SPD Genel Sekreteri Kevin Kühnert ise, Djir-Sarai'nin yorumlarını eleştirerek, FDP'yi güncel sorunlara odaklanmaya ve koalisyon anlaşmasındaki vaatleri yerine getirmeye çağırdı.

Djir-Sarai, özellikle Yeşiller'i ekonomik karar alım sürecinde engel olmakla suçlayarak, Almanya'nın kararlı adımlar atabilecek bir Ekonomi Bakanı'na ihtiyacı olduğunu belirtmişti. CDU Genel Başkanı Friedrich Merz ve Genel Sekreteri Carsten Linnemann, FDP ile olan ortaklığa olumlu sinyaller verirken, Dröge hükûmetin daha iyi hizmet verebilmesi için çaba gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 21 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN