Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Mayıs 2023 Pazartesi

Trafik ışığında ısınma reformu tartışmaları sürüyor

Yeşiller Partisi’nden Katrin Göring-Eckardt, koalisyondan yeterince destek görmediklerini söyledi ve devletin ısıtma sistemlerinin değişimi için daha fazla sübvansiyon yapması gerektiğini savundu.

Spiegel’in haberine göre; Yeşiller’in önde gelen isimlerinden Federal Meclis Başkan Yardımcısı Katrin Göring-Eckardt, yaptığı açıklamada yenilenebilir ısınma reformu konusunda koalisyondan yeterince destek göremediklerini ve yalnız bırakıldıklarını söyledi. 

Göring-Eckardt, açıklamasında, yenilenebilir ısınma reformunun ertelenmesinin tartışılması ya da bazı evlerin bundan muaf tutulması yerine; devletin, ısıtma sistemlerinin değişimi için daha fazla sübvansiyon yapması gerektiğini savundu. Yeşil politikacı, kimsenin evini satmaya zorlanmadığı gibi kiracılara da yük binmemesi gerektiğinin altını çizdi. "Bu nedenle yeni ısıtma sistemini yüzde 80'e kadar sübvanse etmek istiyoruz - mevcut taslakta öngörüldüğü gibi en fazla yüzde 50’lik bir sübvanse oranı yeterli değil" dedi. 

Hükûmetin en son açıklanan planlarına göre;  2024 yılından itibaren, petrol ve gazlı ısıtma sistemleri sadece istisnai durumlarda kurulabilecek. Yeni kurulan ısıtma sistemlerinin en az yüzde 65’inin yenilenebilir enerji ile çalışması hedefleniyor. Geçiş dönemi içerisinde bulunulacağı için, mevcut petrol ve gaz ısıtma sistemlerinin çalışmasına ve bozuk ısıtma sistemlerinin onarılmasına izin verilecek. 

Geri Dön 22 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN