Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Mayıs 2023 Çarşamba

Trafik ışığı sallantıda

Trafik ışığı koalisyonu, 2024’te yeni binalarda yüzde 65 yenilenebilir enerji kullanımını öngören yasa tasarısını tartışıyor. FDP bloke edince tartışma ertelendi. Yeşiller Partisi’nden Haßelmann, FDP’yi blokajı kaldırmaya çağırdı.

Trafik ışığı sallantıda

Trafik ışığı koalisyonunda yeni ısınma yasasına dair tartışmalar sürüyor. Yasa tasarısına göre; 2024 itibarıyla yeni yapılacak binalarda en az yüzde 65 yenilenebilir enerji kullanılması öngörülüyor. Koalisyonun liberal ortağı FDP’nin blokesi sonrası bu tartışma ertelendi. Yeşiller Partisi’nin Meclis Grup Başkanı Britta Haßelmann, “FDP ile bir anlaşmaya varmak mümkün değil” dedi ve liberal partiyi, yasayı bloke etmekten derhal vazgeçmeye davet etti.

“Yasa görüşülmezse koalisyonun çalışma kabiliyeti zarar görebilir”

FDP Başkanı Christian Lindner ile kararlaştırıldığını belirten Haßelmann, “Önümüzdeki hafta yapılacak toplantılarda yasa görüşülemezse, federal hükûmetin hareket kabiliyeti ve trafik ışığı koalisyonunun çalışma kabiliyeti zarar görebilir” uyarısında bulundu.

Parlamentonun yaz tatiline gireceği 7 Temmuz’a kadar üç haftalık Meclis oturumu daha var. SPD Meclis Grubu Meclis Başkanı Katja Mast, yasanın yaza kadar geçirilebileceği konusunda hâlen umutlu. Mast, "SPD Meclis Grubu, yasayı yalnızca ısıtmanın karşılanabilir olması durumunda kabul edecek" diye belirtti.

Tasarıyla ilgili olarak Bakanlar Kurulu’nda alınan karara FDP’li bakanların da destek verdiğini hatırlatan Habeck, FDP’lilere şöyle seslendi:

Verdiğiniz sözün ve attığınız imzanın arkasında durun. Herkes yapılan sözleşmelere sadık kalmalı. Meclis’te yaz tatilinden önce bu sürecin tamamlanmasını istiyoruz. Erteleme ile bu artık mümkün olmayacak.

CSU’lu Dobrindt: Bu berbat yasa tartışılmadan yaz tatiline girilmesine izin vermeyeceğiz

CSU Milletvekili Alexander Dobrindt, "Bu berbat yasa hakkındaki tartışmaya acilen ihtiyaç var. Trafik ışığının yasayı tartışmadan yaz tatiline girmesine izin vermeyeceğiz” dedi ve vatandaşların koalisyondaki anlaşmazlıktan dolayı korku içinde olduğuna dikkati çekti.

Geri Dön 24 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN