Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2024 Çarşamba

Trafik ışığı kan kaybetmeye devam ediyor

Yapılan son anketler, trafik ışığı koalisyonunu oluşturan partilerdeki ciddi oy kaybını gözler önüne serdi.

Almanya'da Bild gazetesi için INSA araştırma şirketi tarafından yapılan yeni bir ankete göre, mevcut koalisyon hükûmetini oluşturan SPD, Yeşiller ve FDP partileri oy kaybetti. Ankete göre, eğer bu pazar günü seçim yapılacak olsa, Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 15, Yeşiller Partisi yüzde 12,5 ve Hür Demokrat Parti (FDP) yüzde 5 oy alacak. Bu oranlar, önceki anketlere göre de düşüş gösteriyor.

Öte yandan, muhalefetteki Hristiyan Demokrat Birlik (CDU/CSU) yüzde 30,5 ile en yüksek oy oranına sahip olurken, aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisi yüzde 18,5 ile ikinci sırada yer aldı.

Ankette ayrıca, Sol Parti'den ayrılan Sahra Wagenknecht'in kurduğu BSW partisinin yüzde 7 ile Meclis'e girmeyi başaracağı, ancak Sol Parti'nin yüzde 4 ile baraj altında kalacağı belirtildi. Bu durum, olası bir hükümetin "Siyah-Kırmızı" (CDU/CSU + SPD) veya "Jamaika" (CDU/CSU + FDP + Yeşiller) koalisyonu şeklinde kurulabileceğini işaret ediyor.

INSA Başkanı Hermann Binkert, FDP'nin Meclis'teki varlığının tekrar tehdit altında olduğunu ifade ederek, Birlik partileri olmadan bir hükûmetin kurulamayacağını vurguladı.

Geri Dön 24 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN