Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Mart 2023 Çarşamba

Trafik Işığı çatırdıyor: AB müzakereleri öncesi Yeşiller ve FDP arasında gerilim

Brüksel’de yapılacak ‘EURO7’ müzakerelerinde uzlaşma sağlanırsa; otomobiller, ticari araçlar, kamyonlar ve motosikletler için yeni emisyon limitleri geçerli olacak. Yeşiller Partili ve FDP'li bakanlar arasında konuya ilişkin gerilim yaşanıyor.

Trafik Işığı çatırdıyor: AB müzakereleri öncesi Yeşiller ve FDP arasında gerilim

Avrupa Birliği’nin, 2025'ten itibaren, “EURO7” emisyon standartlarıyla karayolu trafiğindeki emisyon salınımlarını sınırlanmasına ilişkin müzakereler 7 Mart’ta Brüksel’de gerçekleşecek. Müzakerelerde, uzlaşma sağlanırsa, otomobiller, ticari araçlar, kamyonlar ve motosikletler için yeni emisyon limitleri geçerli olacak.

İki bakan arasında görüş ayrılığı

Müzakerelerde Almanya’yı Yeşiller Partili Çevre Bakanı Steffi Lemke ve Ulaştırma Bakanı Volker Wissing temsil edecek. Ancak hava kirliliğini azaltmak için standartların hayata geçirilmesini savunan Lemke ile yasanın Almanya’daki otomotiv endüstrisine darbe vuracağını savunan Wissing arasındaki gerilim gündem oluyor.

Siyasi çevrelerden alınan bilgiye göre, Ulaştırma Bakanı Wissing ve Çevre Bakanı Lemke arasında uzlaşma sağlamazsa Almanya’nın oylamadan çekilmek zorunda kalacağı tahmin ediliyor. 

Geri Dön 01 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN