Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Nisan 2024 Cuma

Trafik ışığı anlaştı: Kirada tavan fiyat

Almanya'da uzun süren müzakerelerin ardından, koalisyon hükûmeti kira artışlarını sınırlamayı ve 'Quick Freeze' prosedürünü hayata geçirmeyi kararlaştırdı.

Trafik ışığı anlaştı: Kirada tavan fiyat

Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) önerisiyle, ülke genelindeki kira artışlarının üç yıl boyunca yüzde 6'da sınırlandırılması planı, önceki tartışmaların ardından yüzde 11 olarak belirlendi. Ancak SPD, bu oranın hâlâ yetersiz olduğunu düşünüyor. Yapılan anlaşma, kirada tavan fiyat uygulamasının 2029'a kadar uzatılmasını da içeriyor. Bu uygulama, yeni kira sözleşmelerinde kiranın yerel karşılaştırmalı kiranın yüzde 10'unu geçmemesini sağlıyor. Ancak, üst limitin uygulanıp uygulanmayacağı konusunda netlik yok.

Ayrıca, 'Quick Freeze' prosedürü de onaylandı. Bu prosedür, cinayet, şantaj veya çocuk gibi ciddi suç şüphesi olduğunda telekomünikasyon verilerinin sağlayıcılar tarafından saklanmasını ve daha sonra soruşturma makamlarına sunulmasını sağlıyor. Ancak, bu prosedürle ilgili birçok detay hâlen netlik kazanmış değil.

Geri Dön 12 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN