Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Ekim 2022 Cumartesi

Trafik cezaları zaman aşımına uğruyor

Almanya’nın başkenti Berlin’de aşırı yoğunluk nedeniyle bir çok yanlış park, hız ve kırımızı ışık ihlalleri zaman aşımı nedeniyle iptal oluyor. 

Geçen yıl kasım ayından bu yana ülke çapında yeni bir ceza kataloğu yürürlükte. Daha önce ihtar ve anında ödeme ile kapatılan durumlarda artık ceza tebligatı yapılıyor. Bir idari suç, genellikle 3 ay sonra zamanaşımına uğruyor. Bu süre geçtikten sonra ceza tebligatı gelirse, buna karşı işlem yapabiliyor. Bu da ceza dairelerine iş yükünün artmanına neden oldu. 

Berliner Zeitung’un haberine göre; ceza dairesinin bir önceki yıla göre zamanaşımı sayısında yüzde 150'lik bir artış kaydetti. Berlin’de sadece hız ihlallerinde zamanaşımı artış oranı yüzde 250 civarında. Bu da bütçe için milyonlarca avro kayba neden oluyor.

Geri Dön 22 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN