Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Şubat 2024 Cuma

Toplu taşıma duracak: Ver.di 1 Mart’ta greve hazırlanıyor

Almanya'da, Ver.di sendikası, yerel toplu taşıma çalışanlarını gelecek hafta ülke genelinde uyarı grevine çağırdı.

Toplu taşıma duracak: Ver.di 1 Mart’ta greve hazırlanıyor

Farklı günlerde çeşitli eyaletlerde ve yerel yönetimlerde toplu taşıma çalışanlarının iş bırakacağı, 1 Mart Cuma günü ise tüm kent ve kasabalarda genel bir uyarı grevinin planlandığı açıklandı. Bu grev, ülkenin 130 yerel toplu taşıma şirketinde çalışan yaklaşık 90 bin personelin, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle düzenlenecek. Bavyera eyaleti bu grevden etkilenmeyecek çünkü orada henüz toplu sözleşme görüşmeleri başlamadı. 

Ver.di Başkan Yardımcısı Christine Behle, "Çalışanların 2 Şubat'taki grevleriyle gönderdikleri sinyal, görünüşe göre yeterince anlaşılmadı, çünkü hemen hemen tüm eyaletlerde toplu sözleşme görüşmelerinden bir sonuç alınamadı. Müzakerelere nihayet hareket kazandırmak için işverenlere yeniden baskı yapılması gerekiyor" diye konuştu.

Çalışanların talepleri arasında, ücret kesintisi olmaksızın haftalık çalışma saatlerinin düşürülmesi, izin günlerinin artırılması ve vardiyalı ile gece çalışanların dinlenme sürelerinin uzatılması bulunuyor. Ayrıca, Brandenburg, Saarland, Saksonya-Anhalt ve Thüringen eyaletlerindeki çalışanlar, çalışma şartlarının iyileştirilmesinin yanı sıra ücret artışı talep ediyorlar. Ver.di, özellikle Brandenburg'daki çalışanlar için ayda yüzde 20 daha fazla ücret veya en az 650 avro zam isteğinde bulunuyor.

Geri Dön 23 Şubat 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN