Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Aralık 2022 Cumartesi

Thüringen’de ilk sağlık büfesi

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, 2023’ün sonuna kadar ülke genelinde 1000 tane sağlık büfesi kurulacağını duyurmuştu. Thüringen eyaletinde ilk sağlık büfesi açıldı.

Uzmanlar, özellikle küçük kasabalarda yaşayan yaşlı nüfus için bu tarz hizmetlerin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Ayrıca bölgede 2021 yılından bu yana yaşlıları toplumsal hayata entegre etmek için yürütülen Agathe projesinin sağlık büfelerinde de sürdürülmek istendiği açıklandı. Ancak Thüringen’deki yapının 2017’de Hamburg’da pilot proje olarak başlatılan sağlık büfesinden çok farklı olduğu planlandığı gibi çok dilli hizmet verilemediği bildirildi. 

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach projeyle ilgili değerlendirmelerinde, “Almanya’da doktora düzenli olarak gidemeyen insanlara sağlık büfeleri yoluyla ulaşmak istiyoruz” demişti. Projenin maliyetlerinin yüzde 20’si belediyeler, yüzde 74,5’i yasal sağlık sigortası şirketleri ve yüzde 5,5’in ise özel sağlık sigortası şirketleri tarafından paylaşılacak. 

Geri Dön 17 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN