Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Mayıs 2023 Cumartesi

Thüringen Başbakanı: Almanya'da 3 yıldan uzun süre yaşayan mültecilere oturum hakkı verilsin

Thüringen Başbakanı Bodo Ramelow, Almanya’da 3 yılı aşkın süredir yaşayan mültecilere oturum hakkı verilmesi önerisini sundu.

Almanya’da 10 Mayıs tarihinde gerçekleşecek Mülteci Zirvesi’nde Başbakan Scholz eyaletlerin başbakanlarıyla bir araya gelecek. Görüşme öncesinde eyalet yöneticileri krizin çözümüne yönelik önerilerini basınla paylaşmaya başladı.

“İşçi açığına çözüm olabilir”

Thüringen Başbakanı Bodo Ramelow, RND’ye verdiği demeçte, 2015 ve sonrasında Almanya’ya gelen ve en az 3 yıl yaşamış olan sığınmacılara, tanınma ve oturum hakkı verilmesini önerdi. İltica prosedürlerinin bir buçuk yıla kadar sürdüğünü söyleyen Sol Partili Ramelow, bu yolla işlemlerin hızlandırılabileceğini ve işçi açığına çözüm bulunabileceğini ifade etti.

Federal hükûmete daha fazla finansal destek çağrısında bulunan Ramelow, 1 milyondan fazla Ukraynalı ile birlikte Almanya’daki mülteci sayısının hızla artığının altını çizdi. 

Geri Dön 06 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN