Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2024 Cuma

Tesla'da işçi kıyımı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, dünya çapında 14 bin işçisini işten çıkaracağını duyurdu. Almanya'daki Grünheide fabrikasında çalışan 3 bin işçi de etkilenecek.

Tesla, küresel personel sayısının yüzde 10'dan fazlasını, yani yaklaşık 14 bin kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. Bu karar, şirketin Berlin-Grünheide'deki fabrikasında çalışan 3 bin işçiyi de etkileyecek.

"Maliyet azaltma ve üretkenliği artırma ihtiyacı"

2020'nin sonlarından bu yana çalışan sayısını neredeyse iki katına çıkaran Tesla, bu kesintileri elektrikli otomobil sektöründe artan rekabet ve azalan talebin bir sonucu olarak görüyor. Şirketin CEO'su Elon Musk, hafta sonu personeline gönderdiği bir e-postada, işten çıkarmaları "maliyet azaltma ve üretkenliği artırma" ihtiyacına bağladı.

"Zor bir karar aldık"

Tesla'nın çalışanlarına gönderdiği e-postada, "Organizasyonu kapsamlı bir şekilde inceledik ve çalışan sayımızı dünya çapında yüzde 10'dan fazla azaltmak gibi zor bir karar aldık" ifadeleri kullanıldı. Elektrikli araçlara olan talebin yavaşlaması ya da Tesla'nın satışları hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Geri Dön 19 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN