Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Mart 2024 Salı

Tesla fabrikası protestoları sürüyor

Tesla'nın Almanya, Berlin yakınlarında yer alan Grünheide'deki fabrikasının genişletilmesi planları, çevreci gruplar ve yerel sakinler tarafından protesto edildi.

"Giga Berlin" adlı fabrika yakınlarındaki Fangschleuse Tren İstasyonu'nda toplanan yüzlerce protestocu, fabrikanın çevredeki ormanlık alanı yok edeceğini iddia ederek Tesla'nın genişleme planlarına karşı çıktı. Protestocular, "Daha az araba, yaşamak için daha fazla alan" ve "Su bir insan hakkıdır" gibi mesajlar içeren pankartlar taşıyarak, politikacılara vatandaşların sesine kulak verme çağrısında bulundu. Yaklaşık 80 girişim üyesi fabrika yakınındaki ormanlık alanda kurdukları kamp ile Tesla'nın genişlemesine karşı direnirken, polis bölgede 15 Mart'a kadar kalmalarına izin verdi.

Buna karşılık, Tesla'yı ekonomik bir fırsat olarak gören bazı Grünheide sakinleri ise şirketi destekleyen bir gösteri düzenledi. Tesla fabrikasına yakın bir bölgede gerçekleşen şüpheli kundaklama saldırısı sonucu yanarak elektrik kesintisine neden olan bir elektrik direği, fabrikada üretimin 17 Mart'a kadar durmasına neden oldu. Kundaklama eylemi, "Volkan Grubu" adlı aşırı solcu bir grup tarafından üstlenildi.

Geri Dön 12 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN