Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Ocak 2024 Cumartesi

Tesla, Berlin'deki üretimini durduruyor

Tesla, Kızıldeniz'deki gemi saldırılarının tedarik zincirini etkilemesi nedeniyle, Berlin'deki fabrikasındaki üretimini 29 Ocak ile 11 Şubat tarihleri arasında durduracak.

Tesla, Berlin'deki fabrikasında üretimi 29 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında durduruyor. Şirket, Kızıldeniz'deki gemi saldırılarının tedarik zincirini etkilemesi nedeniyle yaşanan gecikmelerin Almanya'daki üretimi etkilediğini açıkladı. Üretim, 12 Şubat'ta tam olarak devam edecek.

Saldırılar, Yemen'deki Husilerin, Hamas'ın İsrail'le savaşına destek vermesi ve Kızıldeniz'deki ticari gemilere yönelik saldırıları içeriyor. Bu saldırılar, gemilerin rotalarını değiştirmesine ve Süveyş Kanalı'nı kullanmaya yönlendirmesine neden oldu.

Tesla'nın açıklamasında, uzayan nakliye sürelerinin tedarik zincirlerinde boşluk yarattığı ve Berlin'deki Gigafactory'de araç üretimini eksik bileşenler nedeniyle geçici olarak durdurmak zorunda oldukları belirtiliyor.

Almanya, Yemen'e hava saldırılarını destekliyor

Almanya, ABD ve İngiltere'nin Yemen'e yönelik hava saldırılarını destekliyor. Alman Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, ABD ve ortaklarının Kızıldeniz'deki gemilere yönelik saldırılarda altyapıya doğrudan askeri eylemde bulunmasının Birleşmiş Milletler Sözleşmesi'ne uygun olduğunu belirtti. Baerbock ayrıca, Husi saldırılarının uluslararası gemi taşımacılığını tehdit ettiğini ve bölgedeki durumu daha da istikrarsızlaştırdığını savundu. Almanya'nın, AB çerçevesinde Kızıldeniz'deki istikrarı güçlendirmeye yönelik faaliyetlere katılıp katılmayacağı ise AB'nin ortak kararıyla belirlenecek.

Bununla birlikte, Husilerin Yüksek Siyasi Konseyi, ABD ve İngiltere'nin Yemen'e yönelik saldırılarında 5 mensubunun öldüğünü duyurarak, bu ülkelerin çıkarlarını 'meşru hedef' ilan etti.

Geri Dön 13 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN