Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Şubat 2024 Cumartesi

‘Tersine göç’ göçmenleri korkuttu

Almanya'nın Potsdam şehrinde aşırı sağcı grupların, göçmen kökenli kişileri sınır dışı etme planları, göçmen toplulukları arasında korku yarattı.

2022 verilerine göre, Almanya'da yaşayan göçmen kökenli kişi sayısı 23,8 milyon, bu da toplam nüfusun yüzde 28.7'sini oluşturuyor. Bu insanların yaklaşık yarısı, yani 12 milyonu, Alman vatandaşı.

ARD'nin "Panorama" programı için Infratest dimap tarafından gerçekleştirilen bir anket, göçmen kökenli katılımcıların yüzde 51'inin bu planlardan büyük korku duyduğunu ortaya koydu. Aynı endişeyi yabancı kökenli olmayan Alman katılımcıların yüzde 48'i de paylaştı. Planlara karşı duyulan korkuda yaş grupları arasında belirgin bir fark bulunmazken, 35-49 yaş grubunda korku oranı yüzde 41 ile biraz daha düşüktü.

Siyasi eğilimlere göre, aşırı sağcıların sınır dışı etme planları, özellikle Yeşiller Partisi ve SPD sempatizanları arasında korkuya neden oldu. Yeşiller'in yüzde 69'u ve SPD destekçilerinin yüzde 61'i bu planlardan korktuklarını ifade etti. Buna karşılık, AfD destekçilerinin sadece yüzde 8'i bu planlardan rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Anayasa Uzmanı Dr. Ulrich Karpenstein, Almanya'nın mevcut hukuk sistemi içinde göçmen kökenli Alman vatandaşlarının vatandaşlıktan çıkarılması ve sınır dışı edilmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

Geri Dön 10 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN