Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Haziran 2024 Perşembe

Teröre “like" atan sınır dışı edilecek

İçişleri Bakanı Nancy Faeser'ın hazırladığı taslakta, suç işleyen yabancıların sınır dışı işlemlerini hızladırmak amaçlanıyor. Terörizm içerikli paylaşımlara beğeni yapmak da suç kapsamına alınacak.

Almanya'da hükûmet, suç işleyen yabancıların sınır dışı edilme işlemlerini hızlandırmak için yeni bir yasa tasarısını kabul etti. İçişleri Bakanı Nancy Faeser tarafından hazırlanan tasarı, ağır suç işleyenlerin yanı sıra, sosyal medyada terörizmi öven veya bu tür içerikleri beğenen yabancıların da sınır dışı edilmesini öngörüyor.

Faeser, nefret suçlarına karşı sert önlemler aldıklarını belirterek, "Alman vatandaşı olmayan ve burada terör eylemlerini yücelten herkes sınır dışı edilebilmelidir" dedi. Tasarı, YouTube, Instagram veya TikTok gibi platformlarda terörizmi öven içerikleri beğenen kişileri de kapsıyor.

Federal Kriminal Dairesi, Hamas'ın Ekim 2023'te İsrail'e saldırmasından bu yana 10 bin 700'den fazla nefret paylaşımını sildiğini belirtti. Faeser, bu tür paylaşımların yalnızca insanlıktan yoksun olmadığını, aynı zamanda aşırılık yanlılarını yeni şiddet eylemlerine teşvik edebileceğini vurguladı.

Geri Dön 27 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN