Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Mayıs 2024 Çarşamba

Termometreler 30’a dayanacak

Almanya, yaz sıcaklıklarının geri dönüşüyle birlikte önümüzdeki günlerde 29-30 derece arasında sıcaklıklar yaşayacak.

Bu sıcak hava dalgası, yoğun Sahra tozu ile birlikte gelecek ve bir hafta boyunca 15 ile 29 derece arasında değişen sıcaklıklar bekleniyor. Meteoroloji uzmanı Dominik Jung, serin geçen dönemlerin ardından yazın hızla Almanya'ya geri döndüğünü belirtti. Jung, ayın başında güneşli ve sıcak havanın, gezi ve yüzme için ideal koşullar sunacağını, ancak yer yer gök gürültülü sağanak yağışların da olabileceğini ifade etti.

Alman Meteoroloji Dairesi (DWD), yüksek sıcaklıkların orman yangını riskini de artırdığına dikkat çekti. Özellikle ülkenin doğusunda yangın uyarı seviyesinin en yüksek derece olan 5'e çıkarıldığını belirten Jung, mangal yaparken dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. DWD, özellikle ülkenin batısında dolu ve şiddetli yağmurla birlikte fırtına beklendiğini duyurdu.

Son günlerde Fransa'da meydana gelen ve büyük hasara yol açan orman yangınlarına da değinen Federal Çevre Ajansı, yapılan araştırmaların önümüzdeki yıllarda Almanya'da orman yangını riskinin artacağını öngördüğünü bildirdi. Bu artışın nedeni olarak yüksek sıcaklıklar ve azalan yağış miktarları gösteriliyor.

Geri Dön 01 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN