Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Eylül 2023 Pazartesi

Temel Çocuk Güvenliği'nde anlaşmaya varıldı

Trafik ışığı koalisyonu, temel çocuk yardımı yasa tasarısı üzerinde anlaşmaya vardı. Çarşamba günü uygulamanın Bakanlar Kurulu’ndan geçmesi bekleniyor. 

Temel Çocuk Güvenliği'nde anlaşmaya varıldı

Yeşiller partili Federal Aile Bakanı Lisa Paus’un hazırladığı temel çocuk yardımı kısa süre önce gündeme gelmiş ve büyük tartışma yaratmıştı. FDP’li Maliye Bakanı Christian Lindner tasarıda yer alan ve pandemi döneminde uygulanmaya konulmuş çocuk başına aylık 20 avroluk ek ödemenin, sığınmacılar için de geçerli olmasını eleştirmişti. Lindner, temel çocuk yardımının sığınmacılara yönelik yardımları kapsayacak bir paket olmadığının altını çizmişti. Tartışmaların ardından temel çocuk yardımında yapılan düzenlemeye göre, sığınmacıların bu 20 avroluk yardımdan yararlanması 2025 yılı itibari ile kaldırılacak. 

Temel çocuk yardımındaki bu düzenlemelerle amaçlanan, çocuklara ve ailelere yönelik yardımların bir araya getirilmesi ve daha ulaşılabilir kılınması. Yeni düzenlemeler ile bir miktar yardım gelirden bağımsız olarak tüm ailelere ödenecek. Ek yardımlar ise çocuk miktarına ve ebeveynlerin gelirine göre ayarlanacak. Yardımlar için başvurular, internet üzerinden yapılacak. 

Geri Dön 25 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN