Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Ekim 2022 Salı

Temel çocuk güvenliği yasası yolda

Federal Aile Bakanı Lisa Paus, temel çocuk güvenliği (Kinder-Grundsicherung) için yeni bir yasa taslağı hazırlıyor.

Yeni düzenlemelerle yoksul ailelerin daha fazla destekleneceğini bildiren Bakan Paus, Bild am Sonntag’a verdiği demeçte, “2025 yılına kadar temel çocuk güvenliğiyle ilgili düzenlemeler hayata geçirilecek. Tüm çocukları kapsayacak ödeneklerin yanı sıra dar gelirli ebeveynlere daha yüksek oranda ek yardımlar yapılacak. Aileleri yüzlerce form doldurmaktan kurtarıp sistemi otomatik hale getireceğiz. Almanya gibi güçlü bir ülkenin çocukları yoksulluktan etkilenmemeli” diye konuştu.

Halihazırda dar gelirli aileler için 250 avroluk ek yardımlar olduğunu hatırlatan Aile Bakanı, “Bu yardımlar yeterince bilinmiyor. İhtiyaç sahibi ebeveynlerin sadece üçte biri ek yardımlara başvuruyor. Temel çocuk güvenliği ile aileler ek yardımları otomatik olarak alabilecek” dedi. Almanya’daki mevcut çocuk yoksulluğu oranları ise yüzde 20 civarında.

Bu yıl okul ve kreşlerde kapanma olmayacağını söyleyen Aile Bakanı, “Koronavirüs salgınının etkisi gençler üzerinde yıkıcı oldu, her her dört gençten biri depresyondan etkilendi, beslenme problemleri başladı. Bu kış Almanya’da hiçbir çocuk evde oturmak zorunda kalmayacak” şeklinde konuştu.  

Geri Dön 25 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN