Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Eylül 2023 Cumartesi

Temel Çocuk Güvenliği Yasası kararı ertelendi

Aile Bakanı Lisa Paus, Temel Çocuk Güvenliği ile ilgili “Politik olarak her şey hazır. Tasarı eylül ayı içinde yeniden sunulacak" dedi.

Federal hükûmet, uzun süredir tartışılan Temel Çocuk Güvenliği Yasa Tasarısı konusunda karar vermedi. Federal Aile Bakanı Lisa Paus, projenin hukuki ve teknik detaylarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, "Politik olarak her şey hazır. Tasarı eylül ayı içinde yeniden sunulacak. Başaracağımıza inanıyorum." dedi. Tasarının finansmanı konusunda Federal Maliye Bakanı Christian Lindner ile aylarca süren görüşmeler sonucunda ayrıntılar netleşmişti.

SPD Meclis Başkan Yardımcısı Dagmar Schmidt, tasarının karmaşık ve zor olduğunu belirterek, "Bina Enerji Yasası'nda yaşadığımız krizi tekrarlamamak için üzerinde çalışmalıyız." dedi. İş Ajansı (Bundesagentur für Arbeit), tasarıdaki Ocak 2025 başlangıç tarihinin yazılım altyapısı için uygun olmadığına dikkat çekti.

Federal Sosyal Derneği VdK ve Diakonie gibi sosyal kuruluşlar, yasa tasarısının çocuklara sağlanması planlanan temel güvence için yetersiz olduğunu savundu. Çocukların asgari geçim şartlarına ilişkin hesaplamaların yeniden yapılması talep edildi.

Aile Bakanı Paus'un "Temel Çocuk Güvenliği" projesi, çocuk parası (Kindergeld), çocuk yardımı (Kinderzuschlag) ve sosyal yardımlarla geçinen ailelerin çocukları için ayrılan ödeneklerin birleştirilmesini ve sürecin hızlandırılmasını öngörüyordu. Projenin bütçesi 2025 yılı için 2,4 milyar avro olarak planlanmıştı.

Geri Dön 16 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN