Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Nisan 2023 Perşembe

Temel Çocuk Güvenliği tartışması sürüyor

Aile Bakanı Lisa Paus’un, Temel Çocuk Güvenliği için istediği 12 milyarlık bütçeyi reddeden Maliye Bakanı Christian Lindner, dar gelirli çocuklu ailelere, hâlihazırda destek verildiğini söyledi.

Almanya’da bir süredir gündemden düşmeyen “Temel Çocuk Güvenliği (Kindergrundsicherung)” tartışmaları sürüyor.

Aile Bakanı Lisa Paus, konuya ilişkin yaklaşık 12 milyarlık bütçe talebinde bulunmuştu. Talep artan bütçe harcamaları nedeniyle Maliye Bakanı Christian Lindner tarafından reddedilmişti. 

Linder’den açıklama

Linder konuya ilişkin olarak Bild gazetesine konuştu. Lindner, özellikle Bürgergeld ve Wohngeld oranlarının yükseltilmesiyle birlikte, dar gelirli çocuklu ailelere, hâlihazırda destek verildiğini savundu. FDP’li Bakan, tam gün kreş ve okul hizmetlerinin genişletildiğine, 3,5 milyar avroluk bütçeden talep yetersizliği nedeniyle 750 milyon avro harcandığına dikkat çekti. Lindner’in bu açıklamalarına liberallerden de destek geldi. 

FDP’den ‘çocuklar için ayrılan bütçe kullanılmıyor’ iddiası

FDP Milletvekili Otto Fricke de sosyal hizmetlerdeki bürokrasiden şikayet ederek, çocuklar için ayrılan bütçenin karmaşık başvuru prosedürleri nedeniyle kullanılamadığını ileri sürdü. Fricke, Almanya’daki çocuk yoksulluğunun Ukraynalı mülteciler nedeniyle artığını, sığınmacıların çalışmaya başladıktan sonra oranların düşeceğini iddia etti.

Çocuk Yardım Vakfı tarafından N-tv’ye verilen bilgilerde de, düşük gelirli ailelerin üçte ikisinin 250 avroluk çocuk yardımlarından faydalanmadığı doğrulandı. Ailelerin karmaşık başvuru süreçleri ve hesaplamalar nedeniyle ya başvurmadığı ya da başvurularının reddedildiği bildirildi. 

Geri Dön 06 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN