Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Eylül 2023 Perşembe

Temel Çocuk Güvenliği tartışılmaya başlamadı

Koalisyon hükûmetinin üzerinde anlaşma sağladığı Temel Çocuk Güvenliği Yasası, yasal kontrol tamamlanmadığı gerekçesiyle henüz Federal Meclis'te tartışılmaya başlamadı.

Almanya'da Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) koalisyon hükûmeti, Temel Çocuk Güvenliği (Kindergrundsicherung) Yasası tasarısı üzerinde anlaşma sağladı. Ancak yasa taslağının Federal Meclis'te tartışılmasına henüz başlanmadı.

Yasa, 1 Ocak 2025 tarihinde yürürlüğe girmesi planlanıyor ve ilk yıl için 2,4 milyar avro kaynak ayrılacak. Ancak SPD Meclis Grubu, yasa taslağının yasal kontrolünün tamamlanmadığını belirterek Meclis'te şu an için bu konunun tartışılmasını istemiyor.

Yeni yasa, çocuk yardımlarını bir araya getirerek ödemeleri kolaylaştırmayı ve bazı durumlarda genişletmeyi amaçlıyor. Ancak ek yardımlar, belirli bir gelir seviyesinin altındaki ailelere verilecek.

Yeşiller Partili Aile Bakanı Paus, bu düzenlemenin çocuk yoksulluğuyla mücadelede önemli bir rol oynayacağını ve mali yardımlara daha hızlı erişimi sağlayarak adaleti artıracağını belirtti.

Başlangıçta 2,4 milyar avroluk bir maliyet öngörülüyor, ancak gelecek yıllarda bu miktarın artması planlanıyor. Bu yeni yasa, Almanya'daki yapısal çocuk yoksulluğuyla mücadelede önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

Ancak yasa taslağının finansmanı konusunda koalisyon ortakları arasında uzun pazarlıklar yaşandı ve bazı eleştirmenler, yetersiz buldu. Almanya Sosyal Birliği (SoVD) Başkanı Michaela Engelmeier, yasanın soruna yeterli bir yanıt olmadığını belirtti ve daha fazla kaynağa ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Geri Dön 28 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN