Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Şubat 2023 Cumartesi

‘Temel Çocuk Güvenliği’ için istenilen bütçe kabul edilmedi

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, ‘Temel Çocuk Güvenliği’ için 11 milyar avroluk bütçe talebini reddetti.

Koalisyon hükûmetinde ‘Temel Çocuk Güvenliği (Kindergrundsicherung)’ tartışmaları sürüyor. Business Insider’ın haberine göre; Maliye Bakanı Christian Lindner, Aile Bakanı Lisa Paus’un konuya ilişkin sunduğu 11 milyar avroluk bütçe talebini kabul etmedi. Talebin reddine gerekçe olarak ‘artan harcamalar’ gösterildi. Aynı zamanda, söz konusu talep 2026’ya kadar federal bütçeye dahil edilmedi. 

Aile Bakanı Paus'un en büyük sosyo-politik projelerinden biri olan ’Temel Çocuk Güvenliği’ ile gelecekte çocuk yardımı (Kinderzuschlag), Hartz-IV gibi yardımları basitleştirerek ve birleştirerek yardımcı olmayı amaçladıklarını belirtilmişti.

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü Başkanı Marcel Fratzscher ise projenin yüksek maliyeti nedeniyle hayata geçirilmesinin zor olduğunu savundu. 

 

Geri Dön 18 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN