Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ağustos 2023 Cumartesi

Telekom’dan hükûmete tehdit: Gideriz

Almanya'nın önde gelen telekomünikasyon şirketi olan Deutsche Telekom, dijitalleşmeyi engelleyen bürokratik engellerin hızla kaldırılmaması hâlinde yatırımlarını yurtdışına taşıyabileceği konusunda federal hükûmeti tehdit etti.

Deutsche Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Timotheus Höttges, "Eğer mevcut koşullar değişmezse, ABD dahil yurtdışındaki yatırım fırsatlarını değerlendirmek zorunda kalabiliriz. ABD'deki telekomünikasyon sektöründe müşteri başına gelir, Almanya'dakinden üç kat daha yüksek. Almanya'da tüketici fiyatları düşük olduğu için buradaki yatırımlar pek karlı değil" şeklinde konuştu.

Höttges, sabit telefon hatlarının fiber optik altyapıyla güçlendirilmesi ve mobil telefonlar için 5G ağının genişletilmesi için milyarlarca avro yatırım yaptıklarını açıkladı.

Şirketin ABD'deki önemli kuruluşlarından biri olan T-Mobil'e vurgu yapan Höttges, yatırımlarının Almanya'da vatansever bir yaklaşımla gerçekleştirildiğini belirtti. ABD'den gelen güçlü nakit akışı ve finansal destek sayesinde bu yatırımları gerçekleştirebildiklerini ifade etti.

Höttges, Almanya ve Avrupa'nın rekabetçi bir konumunu koruyabilmesi için politikacılar ile şirketler arasında dayanışmanın önemli olduğunu vurguladı ve "Avrupa'nın ekonomik düzenini, ancak birlikte hareket ederek geleceğe uygun hâle getirebiliriz" dedi.

Geri Dön 12 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN