Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Kasım 2022 Cuma

Telefonla rapor alma uygulaması mart sonuna uzatıldı

Almanya’da korona salgını döneminde başlayan telefonla rapor alma dönemi mart ayının sonuna kadar uzatıldı.

Yani bu hafif enfeksiyonu olan kişiler, doktor muayenehanesine gelmesinin gerekmediği anlamına geliyor. Doktorlar, sağlık sigortası şirketleri ve hastanelerden oluşan ortak Federal Sağlık Komite, başlangıçta Kasım ayının sonuna kadar telefonla rapor alma uygulamasına karar vermişti. Telefonla verilen rapor en fazla 7 gün geçerli. Daha sonra bir 7 gün daha uzatmak mümkün. 

Komite Başkanı Josef Hecken, hastanelerdeki korona vakalarının sayısının önümüzdeki aylarda nasıl gelişeceğini tahmin etmenin şu anda zor olduğunu belirtti ve "Daha da kötüsü, soğuk algınlığı ve grip mevsimiyle karşı karşıyayız" dedi. 

Böylece, muayenehaneye gitmeden telefonla hastalık raporu almak imkanının uzatılmasıyla, muayenehanelerdeki doluluğununda azaltılması sağlanmış olacak.

Geri Dön 18 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN