Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2023 Cumartesi

Tehlike büyüyor: Irkçı parti 2'nci sıraya yükseldi

YouGov anketine göre, CDU/CSU yüzde 31 oy oranı ile ilk sırada yer alacak. Aşırı sağcı AfD yüzde 17, SPD ve Yeşiller Partisi ise yüzde 16 oy alacak.

Almanya’da YouGov araştırma şirketi tarafından yapılan bir ankete göre, bu pazar seçim olsa CDU/CSU oylarını 1 puan arttırarak yüzde 31 oy oranı ile ilk sırada yer alacak. Aşırı sağcı AfD yüzde 17 oy alarak ikinci sırada yer alacak. Koalisyon ortakları SPD ve Yeşiller Partisi ise yüzde 16 oy oranı ile üçüncü sırada yer alacak. Sol Parti yüzde 6, FDP ise yüzde 5 oy alabilecek.

Geçen yıl en popüler siyasetçi olan Yeşiller Partili Ekonomi Bakanı Robert Habeck’e destek azalıyor. Haziran 2022’de Almanların yüzde 50’si Habeck’in iyi bir iş çıkardığını söylerken, bu yıl bu oran yüzde 27’ye düştü.

Geri Dön 13 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN