Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Aralık 2022 Cumartesi

Tedarik Zinciri Yasası iş dünyasını rahatsız etti

İş dünyası temsilcileri, yeni yılda yürürlüğe girecek olan tedarik zinciri yasasını eleştirdi, uygulamaların basitleştirilmesi çağrısında bulunuldu.

Alman Basın Ajansı’na konuşan  Federal Toptan, Dış Ticaret Hizmetleri Derneği Başkanı Dirk Jandura şu ifadeleri kullandı: 

Yasa, oldukça kötü hazırlanmış ve yanlış bir zamanda yürürlüğe girecek. Yeni düzenlemelerle birlikte pek çok şeyin üstesinden gelmek daha da zorlaşacak. Ekonomi ve İhracat Kontrol Ofisi'nin şirketleri kontrol edecek olması kağıt üstünde hazırlanmış bir karar, pratikte uygulanması zor. 

Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DIHK) Başkanı Peter Adrian da yasayı eleştirdi; “Şirketler son yılların en kötü krizinde zor durumda bırakılıyor. Yasanın tedarikçiler ve iş ortakları bazında uygulaması çok zor, pratik değil” dedi. 

"Bürokratik kabus"

Alman Sanayicileri Federasyonu (BDI) Başkanı Siegfried Russwurm ise, yasayı bürokratik bir kabusa benzetti ve şöyle dedi:

Yasa planlandığı gibi yürürlüğe girerse özellik orta ölçekli şirketler için işler zorlaşacak. Büyük şirketler yasalarla ilgili taleplerini daha küçük tedarikçilerine aktardıkları için tüm şirketler dolaylı olarak etkilenecek.

Yasa 1 Ocak'ta yürürlüğe girecek

Alman Tedarik Zinciri Yasası 1 Ocak itibariyle yürürlüğe girecek, 3 binden fazla çalışanı olan şirketler için geçerli olacak. Bir yıl sonra, yasa binden fazla çalışanı olan şirketleri de kapsayacak. Ancak uygulamada, sadece birkaç çalışanı olan küçük şirketler, ürünlerini büyük şirketlere satmaları halinde, en başından itibaren yasanın öngördüğü sorumlulukları yerine getirmek zorunda kalacak. Federal Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı'na (BMZ) göre, düzenlemelerden 900 şirket etkilenecek.Yasa çerçevesinde insan haklarına saygı gösterilmesi için düzenlemeler mevcut.  

Geri Dön 24 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN