Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Aralık 2022 Çarşamba

Tavan fiyatta bir uzlaşma daha sağlandı

Koalisyon hükûmeti, tavan fiyat uygulamasıyla ilgili ikramiye ödemelerinde anlaşma sağladı.

Spiegel ve Handelsblatt gazetelerinde yayımlanan haberlere göre enerjide tavan fiyat uygulamasından 50 milyon avroluk devlet desteği alan şirketler; yöneticilerine, hissedarlarına ya da denetim kurullarına kâr payı ikramiyesi (temettü ikramiyesi) ve bonus vermek zorunda kalmayacak. Bununla birlikte 25 ila 50 milyon avro devlet desteği alan şirketler ise bir sonraki yıl bonus miktarını artırmayacak.

Yasa taslağı perşembe günü Federal Meclis’te oylanacak. Yasa geçerse 1 Mart 2023’te yürürlüğe girecek ve 1 Ocak 2023’ten itibaren geriye dönük hesaplanarak ödenecek.

Kâr payı (temettü) ikramiyesi nedir?

Şirketin hesap dönemi kapandıktan sonra, ilgili çalışanların performansına veya şirketçe önceden belirlenen başka ölçülere göre dönem sonunda oluşan kâr üzerinden, esas ücret dışında, kâr payı vermesi kâr payı ikramiyesi veya temettü ikramiyesi olarak tanımlanmaktadır.

Geri Dön 14 Aralık 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN