Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Kasım 2022 Çarşamba

Tavan fiyat ocak ayında başlayacak, geriye dönük uygulanacak

Almanya’da federal hükûmet mart ayında yürürlüğe girecek doğalgazda tavan fiyat uygulamasını ocak ayına çekip geriye dönük uygulamayı planlıyor.

Tavan fiyat ocak ayında başlayacak, geriye dönük uygulanacak

Almanya’da Federal hükûmet, mart ayından itibaren yürürlükte olması planlanan doğalgazda tavan fiyat uygulamasını ocak ve şubat aylarındaki ‘yardım açığını’ kapatmak için geriye dönük olarak uygulamayı planlıyor. DPA’nın aktardığı yasa taslağına göre, mart ayı için belirlenen indirim tutarı, pratikte ocak ve şubat aylarını da kapsayacak şekilde genişletilecek. 

Yani devlet desteği 31 Aralık 2022'den itibaren geçerli olacak. Ardından, devletin vatandaşlar ve küçük işletmeler için gaz fiyatını sübvanse etmeye devam edip etmeyeceği yeniden kontrol edilecek.

Fiyat freni nasıl uygulanacak?

Özel konutlarda önceki yılda tüketilen doğalgaz miktarının yüzde 80'ine kadar olan kısmında kilovatsaat fiyatı 12 sent olacak. Sanayi firmaları ise, önceki yıl tüketimlerinin yüzde 70'ine kadar olan kısmı için kilovatsaat başına 7 sent ödeyecek.

Hükûmetin gaz fiyatlarına sınır koyarak yükselen enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki etkilerini sınırlamayı hedefleyen yardım paketinin yaklaşık 200 milyar avro olması bekleniyor.

Geri Dön 23 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN