Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Aralık 2022 Salı

Tasarruf Noel hediyelerine de sıçradı

Almanya’da tasarruf edilen kalemlere Noel hediyeleri de eklendi. Perakendeciler, müşterilerin temkinli olduğunu ve alışveriş yapmaktan kaçındığını söyledi.

Almanya’da Noel döneminin ikinci haftası başladı. Piyasalar önceki haftaya göre bir nebze daha hareketli olsa da henüz istenen seviyede değil. Alman Perakendeciler Birliği (HDE) konuyla ilgili bir araştırma yaptı. HDE Başkanı Stefan Genth, müşterilerin hâlâ çok temkinli olduğunu ve yüksek enerji fiyatlarından kaynaklanan belirsizlik nedeniyle alışveriş yapmaktan kaçındığını belirtti.

Araştırma sonuçlarına göre Almanlar bu yıl Noel hediyeleri için ortalama 252 avro ayırdı. Geçen yıl bu miktar 273 avroydu. Bu yıl ayrılan ortalama bütçe, 2014 yılından bu yana en düşük seviyesine geriledi. Bu yıl Noel ağaçlarının altına en çok hediye çeki ve nakit para konulması bekleniyor.

Geri Dön 13 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN