Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Haziran 2023 Salı

Tarihte ilk kez AfD’li bir ilçe yöneticisi

Sonneberg’de yapılan eyalet seçimlerini AfD’li aday Robert Sesselmann’ın kazanmasıyla Almanya tarihinde ilk kez bir AfD’li siyasetçi ilçe yöneticisi oldu.

Thüringen eyaletinin Sonneberg ilçesinde yapılan eyalet seçimlerinin ikinci turunu, AfD’li aday Robert Sesselmann kazandı. Bild’de yer alan habere göre, böylelikle oyların yüzde 52,8’ini alan Sesselmann, Almanya’nın ilk AfD’li ilçe yöneticisi oldu.Yaklaşık 48 bin seçmenin yaşadığı Sonneberg’de seçimlerin ikinci turuna katılım yüzde 49,1 oldu.

Sesselman: Sonneberg tarih yazdı

Zafer konuşmasında, “Sonneberg tarih yazdı” diyen Sesselmann, AfD’nin Thüringen’e ve Federal Cumhuriyet’e bir ‘halk partisi’ olarak yaklaşacağını söyledi. Kaybeden CDU’lu aday Köpper ise, seçim sonuçlarını ‘hayal kırıklığı’ olarak nitelendirdi.

Tino Chrupalla:  Bu daha başlangıçtı

AfD Genel Başkanı Tino Chrupalla Twitter hesabından “Bu daha başlangıçtı. Vatandaşların çıkarlarına yönelik politikalarımızla çoğunluğu ikna ediyoruz. Almanya için daha iyi bir değişimi bu şekilde başaracağız” paylaşımını yaptı.

Thüringen Eyaleti Başbakanı Sol Partili Bodo Ramelow da seçim sonuçlarına ilişkin olarak, “Bana göre‚ Alman birliği ruhunu yeniden tanımlamalıyız. Doğu Almanları yanımıza almalıyız ve onlara, gülündüğü ya da sadece üzerilerinde konuşulduğu hissini tetiklememeliyiz” değerlendirmesini yaptı.

Geri Dön 27 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN