Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Ekim 2023 Çarşamba

Tarihi kış başlıyor: Sıcaklıklar 30 derece birden düştü

Almanya, son zamanlarda sıcaklık dalgalanmaları yaşıyor. Eylül ayı ve ekim ayının başlarında rekor sıcaklıklar kaydedilirken, önceki gece bazı bölgelerde sıcaklıklar -4 dereceye kadar düştü.

Meteoroloji Dairesi (DWD) verilerine göre, Almanya'da ekim ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık rekoru, 30,1 santigrat derece ile geçtiğimiz cuma günü kırıldı. Ancak sonrasında soğuk hava dalgası ülkeyi etkiledi ve sıcaklıklar birçok bölgede yaklaşık 30 derece kadar düştü.

Tarihi kış beklentisi

Meteoroloji uzmanları, 2023 yılının Almanya için rekorların yılı olmasını bekliyor. Önümüzdeki hafta sonu, ülke genelinde "tarihi bir kış" başlaması bekleniyor. Wetter.net hava durumu portalından Meteorolog Dominik Jung, özellikle Hamburg ve Berlin gibi bölgelerde yoğun kar yağışı olmasını öngörüyor.

Önümüzdeki cumartesi günü, hava sıcaklıkları hızla düşerken, bazı bölgelerde 20 santimetreye kadar kar yağışı ve kar fırtınası bekleniyor. Weather.com hava durumu portalından Meteorolog Jan Schenk, özellikle cumartesi akşamı Hessen, Bavyera eyaletinin kuzeyi, Thüringen, Saksonya, Saksonya-Anhalt, Brandenburg ve Berlin bölgelerinde kar yağışının yoğun olacağını söylüyor.

Saksonya'ya kar yağdı

DWD verilerine göre, geçen cuma günü ülkenin güney bölgelerinde sıcaklıklar 30 santigrat derecenin üzerine çıkarken, hafta sonunda orta ve kuzey kesimlerde hızla soğuma yaşandı. Saksonya eyaleti hafta sonunda ilk sonbahar karını gördü, geceleri sıcaklıklar -3 dereceye kadar düştü. Pazar günü Kuzey Denizi kıyılarında sezonun ilk fırtına dalgası yaşandı. Hamburg'daki balık pazarı bile su altında kaldı ve ülkenin birçok yerinde don olayları yaşandı.

Bu hafta sonuna kadar ülke genelinde sıcaklıklar 8 ila 20 derece arasında değişecek ve yer yer kar yağışı bekleniyor. Cumartesi günü sıcaklık yer yer 2 dereceye kadar düşebilirken, pazar günü 5 ila 18 derece arasında seyretmesi tahmin ediliyor.

Geri Dön 18 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN