Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Ocak 2023 Çarşamba

Tank sevkiyatı hükûmette çatlak yarattı

Alman Leopard 2 tanklarının Ukrayna’ya gönderilmesine dönük tartışma koalisyonu böldü. Yeşiller ve FDP tankların bir an önce gönderilmesini savunurken, Şansölye Olaf Scholz ise önce Amerikan tanklarının gönderilmesini istiyor.

Ukrayna krizinde koalisyon partileri arasındaki çatlak derinleşiyor. FDP ve Yeşiller, Alman Leopard 2 tanklarının hızlı bir şekilde Ukrayna’ya gönderilmesini savunuyor. Ancak Başbakan Olaf Scholz, “Amerikan tankları savaş bölgesine gönderilmeden, tank sevkiyatı yapılmayacak” ifadelerini kullanmıştı. SPD lideri Lars Klingbeil ise Alman Basın Ajansı’na verdiği demeçte, partisinin FDP ve Yeşillerin çapraz ateşinde kaldığını dile getirmişti. 

Hükûmetteki çatlağı eleştiren Birlik partileri CDU/CSU ise FDP ve Yeşiller’e, Scholz’dan vazgeçin, SPD’siz bir koalisyon oluşturmak için müzakerelere hazırız mesajını gönderdi. Birlik partileri Parlamento Grubu Meclis Başkanı Horsten Frei, BILD gazetesine verdiği röportajda. “Hükûmet ortak bir noktada buluşamıyorsa, yeni bir oluşum denenebilir. Birlik partileri olarak sorumluluk almaya hazırız. Jamaika koalisyonuyla (CDU/CSU-FDP-Yeşiller) Almanya’yı ileriye taşıyabiliriz” diye konuştu. 

Geri Dön 25 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN