Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Ekim 2022 Salı

Tafel’a talep artıyor: İhtiyaç utanmanın önüne geçti

Almanya’da gönüllü gıda yardımı yapan Tafel’a (Aşevi) gidenlerin sayısı 2 milyonu aştı. Giderek daha fazla kişi gıda bankalarına mecbur hale geliyor. Tafel Başkanı, "İhtiyaç utançtan daha büyük" açıklamasında bulundu.

Tafel Wuppertal Başkanı Peter Vorsteher, “Gıda fiyatları gözle görülür şekilde arttığından, giderek daha fazla insan gıda bankalarına gelmeye başladı. Ocak ayından bu yana gelenlerin sayısı 2 katına çıktı. 1000’den fazla kişi düzenli olarak geliyor. Gelmesini hiç beklemediğiniz kişiler bile gelmeye başladı. İhtiyaç, utançtan daha büyük” dedi. 

BILD gazetesine konuşan Vorsteher, “Orta sınıfın da artık aşevinden geçiniyor. Sonbaharda daha çok insanın bize başvuracağını tahmin ediyoruz” dedi. Koronavirüs salgınından etkilenerek iflas eden, geçinemeyen herkes artık Tafel’e geliyor. Tafel Wuppertal Başkanı Vorsteher, kendilerine başvuranların sayısıyla birlikte masraflarının da arttığını ancak buna karşın bağışların azaldığını söylüyor.

Geri Dön 11 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN