Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Nisan 2024 Pazartesi

Suç oranlarında rekor artış

Almanya'da, 2023 yılında işlenen suç sayısında, bir önceki yıla kıyasla yüzde 5,5'lik bir artış yaşandı. Bu artışla birlikte suç sayısı 5 milyon 940 bine ulaştı.

Suç oranlarında rekor artış

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, ilgili birimlerin hazırladığı raporu salı günü açıklayacak. Welt am Sonntag gazetesinin Polis Kriminal İstatistik verilerine dayanarak verdiği habere göre, geçen yıl işlenen suç sayısı son 20 yılın en yükseği oldu. 

Geçen yıl işlenen suçların içinde şiddet suçları da önemli bir yer tutuyor. Toplam suçların içindeki şiddet suçlarının oranı yüzde 3,6 artarak 214 bin 99'a ulaştı. Bu, son 15 yılın en yükseği olarak belirtildi. Özellikle tehlikeli ve ağır yaralamalar yüzde 6,8 artarak 154 bin 541'e yükseldi, bilerek hafif yaralamalar yüzde 7,4 artarak 429 bin 157'ye çıktı. Bıçaklı saldırılar yüzde 9,7 artarak 8 bin 951'e yükseldi.

Cinayet sayısı da bir önceki yıla göre yüzde 2,1 artarak 2 bin 282 olarak kaydedildi. Tecavüz, cinsel saldırı ve cinsel istismar suçları ise yüzde 2,4 artarak 12 bin 186'ya ulaştı.

Hırsızlık ve soygun suçları ise yüzde 17,4 artışla son yılların en yükseği olan 44 bin 857'ye yükseldi. Haneye tecavüz vakalarının sayısı yüzde 18,1 artarak 77 bin 819'a ulaştı, bu kategoride en yüksek sayıya sahip şehir ise 8 bin 323 vakayla başkent Berlin oldu.

Geri Dön 08 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN